Aşk için çeşitli tanımlamalar yapılmıştır!!Ben bunların hiçbirisine katılmıyorum.Fakat     Aşk bir kişinin bir kişi için Dünyanın geri kalanından daha önemli olmasıdır.     tanımı daha olası gelir.Aşık kişi asla mutlu olamaz ve hayatına anlam veremez.Düşünür,düşünür,düşünür...Yaptığı tek faaliyettir düşünmek.Kendisini aciz hisseden Aşık daima sevdiğini hayalini kurar ve onun yanında olmak, onunla aynı havayı solumak ister.Bu isteği günün birinde gerçek olur belki.Ama yinede mutlu değildir.Kıskanır ve paylaşamaz sevdiğini kimseyle.Bu kıskançlık duygusu içini kemirir yavaş yavaş.Aşık uzaklaşır çevresinden ve yalnız kalır.Dışlanmışlık hissine kapılan Aşık sevdiğinin yaşamında ki tek varlık olduğunu,ondan başka kimseye aşık olmadığını düşünür.Ama gel gör ki durum hiçte öyle değildir.Aradan zaman geçer ve uğruna şiirler yazdığı,hayallerini süsleyen,yaşamındaki tek amacı olan sevdiğinden soğumaya başlar.Bir süre sonra geçmişini düşünür.Hayallerini,şiirlerini,yakarışlarını,çevresini ve Dünya yı düşünür.Koca Dünya da yalnız olduğu düşüncesine kapılıp bunalıma girer.Zamanını saçma bir sevdaya harcamış ve çok şeyler kaybetmiştir.Gel zaman git zaman sonunu göremez,haytın içinden çıkamaz bir türlü.Kahrolan ümitsiz Aşık hayatın boş ve anlamsız olduğunu düşünür.Aşık ın sonu hazindir.
Bence Aşk imkansızlıktır.Bütün bu anlatılagelenler bu sonucu doğurur.Aşık olupta kim mutlu olmuşturki?? leyla ile Mecnun mu??
Kerem ile Aslı mı?? Yoksa Ferhat ile Şirin mi??Evet     AŞK İMKANSIZLIKTIR    

Eseri Paşlayın
  • gplus
  • pinterest

Yazar / Şair Hakkında

tutsak / turgay caner

Ben Turgay. Adnan Menderes Üniversitesi Tarih bölümünde ögrenimimi sürdürüyorum..Memleketim Antalya-Kas.Edebiyati seven birisiyim..... » devamını okumak için tıklayın

Esere yazılmış yorumlar

  1. edebiyat.biz.tr
    04 Nisan 2020, Cumartesi 00:20:04

    Aşk İmkansizliktir başlıklı esere henüz yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazmak ister misiniz ?

Esere Yorum Ekleyin