1. edebiyat.biz.tr, kültür ve edebiyat alanında vücuda getirilmiş olan eserlerin yayınlanması için oluşturulmuş edebi bir platformdur. Gönlünde edebiyat sevgisi olan herkese açıktır.

2- edebiyat.biz.tr'da aynı kişi tarafından, birden fazla üyeliğin alınması kesinlikle yasaktır.

3- edebiyat.biz.tr'a üye olmak istiyorsanız, öncelikle kayıt formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. İstenilen bilgilerin, doğru ve eksik doldurmamanız durumunda üyeliğiniz kabul edilmeyecektir.

4- edebiyat.biz.tr üyesi olan kişi, kendisinin belirleyeceği bir "kullanıcı adı" ve "şifre"ye sahip olur.

5- "Kullanıcı adı" özeldir ve aynı kullanıcı adı ikinci bir şahsa verilmez.

6- "Şifre" sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin seçimi ve korunması tamamiyle kullanıcının sorumluluğundadır. edebiyat.biz.tr, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir.

7- Üye kendisine ait olmayan 'gerçek isim ve soyadları'nı üye ismi olarak kullanamaz. Geçerli ve aktif olan bir mail adresi bildirilmesi zorunludur. Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu onaylar ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen kabul eder, kendi belirlediği mail adresi ve şifrenin kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi taşır.

8- Birden fazla "kullanıcı adı" ile edebiyat.biz.tr'a şiir ve düz yazı yazan yada siteye katılan üyelerin, üyelikleri site huzuru ve sitenin ciddiyetinin korunması amacıyla, site yetkilileri tarafından tek taraflı olarak iptal edilir. Site bu üyelik iptal etme yetkisini saklı tutar.

9. edebiyat.biz.tr, Yayın Kurulu, gönderilen eserleri değerlendirdikten sonra, uygun görülenleri yayınlar. Eser değerlendirmeleri, belirli kıstaslara göre yapılmaktadır. Yayınlanmaya uygun görülmeyen eserler hakkında, hiçbir üye itiraz hakkına sahip değildir.

10- edebiyat.biz.tr üyelerinin kimlik bilgileri gizli tutulur. Ancak aşağıda belirttiğimiz bazı özel durumlarda üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir. -Resmi makamlardan üyeye yönelik bir suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi halinde. -Üyenin edebiyat.biz.tr'un çalışmasına engel olacak herhangi bir elektronik sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi halinde. -Üyenin birden fazla nickle sisteme kayıt olması ve site icinde rahatsızlık vermesi durumunda sitenin genel işleyişinin bozulmaması amacıyla yapmış olduğu rahatsızlıkların bir daha vukuu bulmaması amacıyla site üyelerinin haberdar olabileceği şekilde yayınlanabilir.

11- edebiyat.biz.tr, üyelerin IP adreslerini kaydetmektedir.

12- edebiyat.biz.tr'a eser gönderenler, eserlerinin edebiyat.biz.tr'da yayınlanmasına izin verdiği gibi, edebiyat.biz.tr tarafından yayımlanacak olan, dergi, yıllık ve kitap gibi basılı ürünlerde ve Radyo Edebiyat'ta kullanılmasına da izin vermiş sayılır ve telif hakkı istemez.

13. edebiyat.biz.tr’da yayınlanan eserlerin telif hakkı, imza sahibine ait olmakla birlikte, üçüncü şahısların iktibasında kaynak olarak edebiyat.biz.tr adı belirtilmelidir. edebiyat.biz.tr adı anılmadan yapılan alıntılar hakkında, her hakkımız saklıdır.

14. edebiyat.biz.tr’da, yayınlanan eserlerde, eğer alıntı bir bölüm varsa eser sahibi bu alıntı ile ilgili kaynak göstermek zorundadır. Ama tamamen alıntı olan bir eserin, eser sahibinin ismi dahi verilse bile yayınlanması yasaktır. Çünkü edebiyat.biz.tr, bireysel etkinliklere ve çalışmalara uygun olarak düzenlenmiştir.

15. edebiyat.biz.tr, Yayın Kurulu, gönderilen eserler üzerinde, eser sahibine bilgi verme sureti ile düzeltme ya da çıkarma yapma hakkını saklı tutar.

16. edebiyat.biz.tr’a üye olmak ücretsizdir ve hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin üyelerinin en uygun biçimde yararlanmaları için dizayn edilmiştir.

17. edebiyat.biz.tr’da, evrensel normlara ve toplumumuzun etiğine aykırı tavırlarda bulunanlar, ikaz edilmeksizin siteden uzaklaştırılacaklardır.

18. edebiyat.biz.tr’da çıkacak olan olası tartışmalarda, çıkan tartışmalarda kırıcı ve yıkıcı üslûp kullananlar ve de tartışma kurallarına uymayanlar, edebiyat.biz.tr’un daha edepli olma çizgisini yıktıkları için, siteden sebep belirtilmeksizin uzaklaştırılacaklardır.

19. edebiyat.biz.tr üzerinde bulunan forum alanında, küfür, hakaret, millî-ahlâkî değerleri yıkıcı ya da tahrik edici söylemlerin yazılması, ideolojik propaganda yapılması kesinlikle yasaktır. Yeni Türk Ceza Kanunu’nca suç unsuru taşıyan yazıların da kesinlikle yazılması/basılması/yayınlanması yasaktır.

20- Üyelik haklarının kazanılması, bu hakların sonsuza kadar süreceği anlamına gelmez. edebiyat.biz.tr, üyelere sunduğu hizmetlerin ve üyeliklerinin süresi hakkında garanti vermez.

21- edebiyat.biz.tr, üyenin, üyelik başvurusuna yazdığı her bilgiyi doğru olarak kabul eder. Bu bilgilerin yanlış olmasından dolayı meydana gelebilecek herhangi bir teknik ve/veya kanuni arzdan sorumlu değildir.

22- Üye verilerinin edebiyat.biz.tr’un ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişiler ile paylaşması, siteden ayrılırken güvenli çıkış yapmaması, vb.durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan ötürü edebiyat.biz.tr sorumlu olmayacaktır.

23- edebiyat.biz.tr üyelerinin, diğer üyeleri taciz ve tehdit edici sözler etmesi durumunda, edebiyat.biz.tr ilgili kişinin üyeliğini iptal etme hakkını saklı tutar. Taciz ve tehdide uğrayan kişinin başlatacak olduğu hukuki bir kovuşturmada, kişi ile istenen her türlü bilginin adli makamlara verileceğini edebiyat.biz.tr taahhüt eder.

24- edebiyat.biz.tr'un, kendi sistemini ticari amaçla kullanabileceğini, üyelerine bahse konu bu sözleşme ile duyurur.

25- edebiyat.biz.tr, herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı edebiyat.biz.tr'un üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu yoktur. edebiyat.biz.tr, servislerinin her zaman ve her şart altında zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentilerine cevap vereceğini taahhüt etmez.

26. edebiyat.biz.tr’a eklenen eserlerde ya da foruma eklenen yazılarda, ticari amaç güden yazıların yazılması, link verilmesi, exe, com, bat, vbs, vs. gibi program gönderilmesi, şirket ya da kurum reklamının yapılması yasaktır.

27. edebiyat.biz.tr üzerinde bulunan Forumlarda, yasal olmayan mp3, video, adult tarzı sitelerin linkleri ya da bahse konu yasa dışı öğelerin indirme ( download ) linklerini eklenmesi yasaktır

28. edebiyat.biz.tr’da, Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde suç niteliği taşıyan her şey forum bölümümüz de dahil olmak üzere yasaktır. Ayrıca din, siyasi, etnik köken vb. içerikli başlıklar ve mesajlar yazılması da yasaktır.

29. edebiyat.biz.tr’da, Gerek site şiir ve yazı bölümünde gerekse de forum bölümünde edebiyat.biz.tr’un hedeflerine ve amaçlarına aykırı tutum sergileyenler, siteden ihraç edileceklerdir. edebiyat.biz.tr hedeflerini ve amaçlarını SİTE KÜNYESİ başlığı altında belirlemiştir.

30. edebiyat.biz.tr içerisinde çıkmasını istemediğimiz ama çıkması da muhtemel olan olayları kişiselleştirmek, birebir kavga etmek, olayları hakaret boyutuna taşımak kesinlikle yasaktır. Haklı haksız aranmadan, tüm taraflar uyarı alır. Lütfen size hakaret edildi ise cevap vermeyin, yönetime şikayet edin. Yönetimin gerekeni yapacağını unutmayın.

31. edebiyat.biz.tr içerisinde bulunan FORUM BÖLÜMÜ, en ince detaylarına kadar kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar diğer mesajlar silinecektir. Bu tip davranışları yineleyenler olursa da, ilgili kişinin site ile ilişkisi kesilecektir.

32- edebiyat.biz.tr, bu sözleşmenin herhangi bir maddesini bir uyarı göndererek değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkına sahiptir. Üye olan her birey yada kurum, bu maddeleri okumuş kabul edilir ve sonradan hiç bir şekilde itiraz edemez.

33- edebiyat.biz.tr dilediği zaman bu sözleşmeyi sona erdirebilir.

34- edebiyat.biz.tr'a kayıtlı her üye ve ziyaretçi, yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.

edebiyat.biz.tr Yönetici ve Editörleri

 • Bayram Leventoğlu
  Bayram Leventoğlu
  Genel Site Editörü
 • Hakan Akbaba
  Hakan Akbaba
  Genel Site Editörü
 • Recep Küçükkuş
  Recep Küçükkuş
  Genel Site Editörü
 • Ömer Ali Bala
  Ömer Ali Bala
  Genel Site Editörü
edebiyat.biz.tr'a ulaştırmak istediğiniz bir mesaj mı var ? O halde lütfen [email protected] mail adresine iletinizi gönderin. Editörlerimiz en kısa zamanda sizinle irtibata geçecektir.